House icon

Ubezpieczenia majątkowe

Dom to ostoja spokoju i bezpieczeństwa. To tutaj po ciężkim dniu w pracy odpoczywasz, relaksujesz się oraz planujesz, gdzie pojedziesz na wymarzone wakacje.
Spędzasz tu czas z rodziną. Przy dobrej kawie czy lampce wina, w otoczeniu ukochanych przedmiotów, które przywołują wspomnienia wspólnie spędzonych dni.
Ubezpieczenie nieruchomości nie sprawi, że ominą Cię nieszczęścia związane z pożarem, powodzią, zalaniem czy kradzieżą. Jego zadaniem jest pomoc w odbudowaniu, przynajmniej w części, pieczołowicie gromadzonego majątku.

1. Na co zwrócić uwagę, wykupując ubezpieczenie nieruchomości?

Ubezpieczenie nieruchomości powinno obejmować mieszkanie bądź dom wraz z całym jego wyposażeniem. Taki zakres ochrony zabezpieczy Cię przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń, w tym kradzieży, włamania, zalania czy pożaru.

2. Czy ubezpieczenie nieruchomości chroni przed kradzieżą?

Tak, ale należy wówczas poszerzyć polisę o dodatkowy zakres ochrony.

Od kradzieży można ubezpieczyć zarówno elementy stałe, czyli m.in. drzwi czy okna, jak również elementy ruchome, a więc wyposażenie lokalu.

Pamiętaj jednak, żeby przy rozszerzaniu ubezpieczenia o kradzież zapoznać się dokładnie z OWU. Firmy stosują indywidualne katalogi wyłączeń odpowiedzialności. Decydując się na konkretną polisę, zrób to z pełną świadomością.

3. Co to jest wartość odtworzenia lokalu?

Wartość odtworzeniowa lokalu to ochrona wartości nieruchomości i sprzętu przed starzeniem się.

Jeśli w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia został zniszczony sprzęt domowy, dzięki wartości odtworzeniowej możesz zakupić nowy, tej samej klasy.

W przypadku zniszczenia całej nieruchomości zostanie Ci wypłacone odszkodowanie w wysokości jej wartości rynkowej.

4. Co porównuje kalkulator ubezpieczeń nieruchomości?

Po uzupełnieniu formularza o dane dotyczące między innymi powierzchni nieruchomości, liczby kondygnacji czy liczby osób zamieszkujących lokal, porównamy oferty czołowych towarzystw ubezpieczeniowych i wybierzemy najlepsze dla Ciebie, opierając się o dane wprowadzone do formularza.

Porównywarka ubezpieczeń pozwala dokonać selekcji ofert, wyszukując te skrojone dla Ciebie w najniższej cenie na rynku.

5. Czy mogę ubezpieczyć nieruchomość, która jest w budowie?

Dla nieruchomości dopiero budowanej cena polisy będzie niższa niż dla tej już wybudowanej. Wynika to z węższego zakresu ubezpieczenia – będzie ono przeważnie ograniczone do ochrony murów i elementów stałych przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi.

6. Czy mogę ubezpieczyć nieruchomość w budowie od kradzieży?

Tak, istnieje taka możliwość, jednak nieruchomość musi być na etapie stanu surowego zamkniętego, tj. mieć dach, okna oraz drzwi zewnętrzne.

Ochrona ubezpieczeniowa ogranicza sięwówczas do murów oraz wyposażenia wewnątrz budynku, tj. materiałów budowlanych i narzędzi oraz elementów składowych.

Dystrybutorem ubezpieczeń w ramach działania portalu jest firma Ocena Polis sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która w ramach działania internetowej wyszukiwarki ubezpieczeń pozwala wyszukać najkorzystniejsze dla Ciebie ubezpieczenie z oferty wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych z którymi współpracuje Ocena Polis sp. z o.o. jako agent ubezpieczeniowy realizujący zakup polisy ubezpieczeniowej dla Ciebie.