Car icon

Ubezpieczenia komunikacyjne

Oblicz cenę ubezpieczenia komunikacyjnego

Dzięki zaawansowanym technologiom w niespełna 2 minuty obliczysz składkę OC/AC i zapoznasz się z ofertą kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Wypełnij formularz i sprawdź, która polisa jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Nie martw się o bezpieczeństwo zakupu – porównywarka wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe. Dzięki temu proces od przesłania formularza po zapłatę za polisę odbywa się w środowisku szyfrowanym przez protokół SSL.

1. Co to jest porównywarka ubezpieczeniowa?

Porównywarka ubezpieczeniowa to narzędzie, które pozwala Ci w prosty sposób wyliczyć wysokość składki ubezpieczeniowej. Jednocześnie masz możliwość porównania ofert najlepszych firm ubezpieczeniowych pod względem ceny oraz – bardzo istotnego przy polisie AC – zakresu ubezpieczenia. W efekcie w prosty i bezpieczny sposób wybierzesz ofertę najbardziej dopasowaną do Twoich preferencji.

2. Jakich dokumentów potrzebujesz przy wypełnianiu formularza w celu otrzymania oferty?

Informacje, których potrzebujesz, aby wypełnić formularz, znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym ubezpieczanego pojazdu oraz w dowodzie osobistym.

3. Na co zwracać uwagę przy zakupie polisy AC?

Głównym kryterium przy zakupie polisy AC nigdy nie powinna być jej cena.

Zwracaj uwagę na:
 • wariant likwidacji szkody, czyli to, przy wykorzystaniu jakich części zostanie naprawiony samochód: oryginalnych czy zamienników,
 • sposób wyceny szkody – czy będzie przy niej brana pod uwagę tzw. amortyzacja części, czyli procentowy wskaźnik zużycia tych podzespołów, które wymagają wymiany,
 • udział własny w szkodzie – jeśli został wskazany w umowie, oznacza to, że klient będzie musiał pokryć szkodę we własnym zakresie w wysokości, która została wskazana. Zazwyczaj jest ona określona procentowo i najczęściej wynosi 10-20% wartości szkody,
 • zakres ubezpieczenia – zwracaj uwagę na wyłączenia znajdujące się w umowie ubezpieczenia – co prawda obniżają cenę polisy, ale sprawiają też, że ubezpieczenie nie chroni w pełni przed ryzykiem takim jak np. pożar czy kradzież.
Pamiętaj: polisa AC nie jest obowiązkowa, ale zapewnia znacznie wyższy poziom ochrony. Dlatego wybierz ją świadomie.

4. Co to jest suma ubezpieczenia?

To maksymalna wysokość odszkodowania, jaką wypłaci ubezpieczyciel w przypadku zaistniałej szkody.

5. Co wpływa na cenę polisy OC?

Na wysokość składki OC wpływa szereg czynników, a to, jak są rozpatrywane, zależy od polityki towarzystwa ubezpieczeniowego. Elementami, które decydują o wysokości składki mogą być:

 • bezszkodowa jazda
 • wiek właściciela pojazdu (im starszy, tym składka niższa, co wynika z większego doświadczenia i umiejętności na drodze, a co za tym idzie – mniejszego ryzyka kolizji)
 • data wydania prawa jazdy
 • miejsce rejestracji pojazdu
 • pojemność silnika pojazdu
 • marka pojazdu
 • wiek pojazdu
 • płatność za polisę (zapłata składki w jednej racie oznacza niższą kwotę do zapłaty)
 • inne - w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego np. stan cywilny, kolor pojazdu

6. Jak zapłacę za polisę kupioną za pośrednictwem Profimo.pl?

Kupując polisę ubezpieczeniową, zapłacisz za nią dogodnymi formami płatności.

Może to być :
 • karta kredytowa,
 • karta debetowa,
 • przelew internetowy (min. PayU, PayPal, Przelewy24).
Potwierdzenie dokonania transakcji zostanie przesłane drogą elektroniczną na wskazany przez Ciebie adres mailowy. Polisa będzie aktywna po dokonaniu płatności.

7. CZY MOGĘ ODSTĄPIĆ OD UMOWY ZAKUPIONEJ POLISY?

Umowę zawartą na odległość możesz zawsze wypowiedzieć – pod warunkiem, że zakup polisy został dokonany na osobę fizyczną..

Pamiętaj, że umowa jest ważna do otrzymania przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe oświadczenia o ewentualnym odstąpieniu. Oznacza to, że za okres udzielonej ochrony masz obowiązek zapłacić składkę.

Polisę należy wypowiedzieć pisemnie – pismo należy złożyć bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym zawarłeś umowę. Możesz to zrobić drogą tradycyjną lub elektroniczną.

W wypowiedzeniu należy zawrzeć:
 • datę wypowiedzenia,
 • nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego,
 • numer polisy,
 • dane ubezpieczającego,
 • markę, model i numer rejestracyjny pojazdu,
 • podpis ubezpieczeniowego

DRUK WYPOWIEDZENIA MOŻESZ POBRAĆ PONIŻEJ:

8. CZY ZAKUP POLISY ON-LINE JEST BEZPIECZNY?

Profimo.pl oraz Ocena Polis wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania cyfrowe – tak, aby cały proces zakupu polisy odbywał się w środowisku szyfrowanym przez protokół SSL. Dzięki temu Twoje dane osobowe są chronione w najwyższym stopniu na każdym etapie transakcji.

9. CZY KUPUJĄC POLISĘ ZACHOWUJE WSZYSTKIE ZNIŻKI?

Nie tylko zachowujesz wszystkie dotychczasowe zniżki, ale dzięki zakupowi przez internet możesz dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Dzieje się tak, ponieważ możesz wygodnie wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie, a także skorzystać z licznych promocji przygotowanych przez naszego partnera tj. Ocena Polis sp. z o.o.

Odwiedzaj nasza stronę regularnie. Bądź na bieżąco z ofertami. Poleć nas również swoim znajomym.

10. Czym jest likwidacja szkody w ramach tzw. szybkiej ścieżki?

Szybka ścieżka likwidacji pozwala na realizację zgłoszenia szkody bez dodatkowych czynności, takich jak jej wycena dokonywana na drodze oględzin pojazdu.

Z szybkiej ścieżki likwidacji korzysta się przy niewielkich szkodach pojazdów, których koszt jest relatywnie niski, a okoliczności powstania nie budzą wątpliwości.

Dystrybutorem ubezpieczeń w ramach działania portalu jest firma Ocena Polis sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, która w ramach działania internetowej wyszukiwarki ubezpieczeń pozwala wyszukać najkorzystniejsze dla Ciebie ubezpieczenie z oferty wielu Towarzystw Ubezpieczeniowych z którymi współpracuje Ocena Polis sp. z o.o. jako agent ubezpieczeniowy realizujący zakup polisy ubezpieczeniowej dla Ciebie.